Olet tässä: Info > Kannatusyhdistyksen hallitus



Turun konservatorion kannatusyhdistys r.y.


Turun konservatorio on Opetusministeriön ja Opetushallituksen alainen musiikin ja tanssin ammatillista peruskoulutusta ja taiteen perusopetusta musiikin laajan oppimäärän mukaan järjestävä oppilaitos, jonka ylläpitäjänä toimii Turun konservatorion kannatusyhdistys - Garantiföreningen för Åbo konservatorium r.y. 

Turun konservatorion kannatusyhdistyksen hallituksen kokoonpano yhteystietoineen:
(Päivitetty 2.11.2016)

Puheenjohtaja, professori
Pentti Huovinen
pentti.huovinen@fimnet.fi
        
Head of Commercial Brokerage
Matti Ahrelma
matti.ahrelma@newsec.fi

Turun kaupunginorkesterin intendentti    
Emilie Gardberg    
emilie.gardberg@turku.fi
        
Professori
Mikko Heiniö
mikko.heinio@composers.fi

Liiketoimintajohtaja
Irma Hyvärinen
irma.hyvarinen@op.fi
        
Senior Advisor
Jyrki Kangas
jazz.kangas@gmail.com
        
Turun musiikkijuhlasäätiön toiminnanjohtaja
Liisa Ketomäki
puh. 040 740 6200
    
Toimitusjohtaja    
Eero Kunnas    
eero.kunnas@finepress.fi

Yliopistonlehtori
Kai Lehikoinen
kai.lehikoinen@uniarts.fi

Tarkastaja
Pekka Lehtinen
pekka.antero.lehtinen@gmail.com
        
Turun kaupungin edustaja
Juha Rantasaari
juha.rantasaari@turku.fi
        
Turun kaupungin edustaja
Essi Tarvainen
essi.tarvainen@turku.fi

Lisäksi hallituksen kokouksiin osallistuvat esittelijänä toimiva rehtori, apulaisrehtori, koulutuspäällikkö sekä sihteerinä toimiva talouspäällikkö.

Hallituksen kokoukset kevät 2017
ti 31.1. klo 15.30, Turun konservatorio
ma 27.2. klo 15.30, Turun konservatorio

Turun konservatorion kannatusyhdistys - Garantiföreningen för Åbo konservatorium r.y:n
sääntömääräinen kokous


27.2.2017 klo 17.00 Kannatusyhdistyksen sääntömääräinen kevätkokous, Turun konservatorio